w można określić na podstawie ich kosztu i wymaganej pracy. Dentysta może zalecić leczenie zachowawcze po implantach lub leczeniu kanałowym, a nie inne metody.
Kiedy ząb wypadnie, pęknie lub zgnije aż do miazgi, dentyści mogą zaoferować konserwatywne leczenie docelowe. Ten rodzaj leczenia stomatologicznego wykonuje się po wszczepieniu implantów i leczeniu kanałowym. Protezy to kolejna możliwość zastąpienia utraconych zębów, do czego zachęca historia medyczna lub potrzeby danej osoby, ale należy ją również zniechęcać, jeśli ktoś szuka naprawy.
Wskaźnik powodzenia tych zabiegów stomatologicznych różni się w zależności od osoby i w dużej mierze zależy od stanu ich zębów. Gdy stan się pogorszy w jakiś sposób, dentyści mogą uznać, że konieczne jest leczenie kanałowe, zamiast leczenia zachowawczego, ponieważ może lepiej goić.
Leczenie zachowawcze polega na delikatnym szczotkowaniu
Leczenie zachowawcze odbywa się po pomyślnym wszczepieniu implantów i leczeniu kanałowym. Wykonuje się to również u pacjentów, którzy przeszli wstępne badanie i nie wykazują żadnych objawów bólu zębów. Leczenie zachowawcze polega na delikatnym szczotkowaniu dwa lub trzy razy dziennie, aż do całkowitego wygojenia warg i dziąseł otaczających tę okolicę. Następnie ząb można normalnie szczotkować zwykłymi produktami do pielęgnacji zębów. Pacjent nie powinien jeść twardych pokarmów o szorstkiej konsystencji, dopóki jego rana nie zagoi się całkowicie
Protezy są usuwalnym sztucznym zamiennikiem brakujących zębów lub tkanek podtrzymujących w jamie ustnej, w tym dziąseł i są zwykle używane, gdy bardziej skomplikowane zabiegi nie działają. Umieszcza się go w jamie ustnej, gdzie zastąpi jedną z tych tkanek; najlepiej zastąpienie uszkodzonego zęba lub nawet całkowicie brakującego zęba w razie potrzeby, ale
Zabiegi mogą różnić się w zależności
Zabiegi mogą różnić się w zależności od osoby i zależeć od dentysty.
Najczęstsze zabiegi obejmują szereg różnych metod, takich jak czyszczenie zębów, endodoncja (leczenie kanałowe) i implanty.
Te trzy metody leczenia dzielą się na 2 kategorie: leczenie zachowawcze i inwazyjne.
Czyszczenie nie jest inwazyjne, ale pomaga pozbyć się osadów zapalnych na powierzchni zębów zamiast usuwać je chemicznie.
Endodoncja to mało inwazyjna procedura, która zwykle nie wymaga żadnych szwów ani szwów, z pewnymi wyjątkami, którymi są kruche zęby, gdy cement może zostać narażony na działanie bakterii jamy ustnej, co zwiększa ryzyko zapalenia lub infekcji. W większości przypadków wykonuje się ją w przypadku przewlekłego stanu zapalnego związanego z odsłonięciem kanału korzeniowego lub wielokrotnym badaniem infekcji kanału korzeniowego w niektórych przypadkach zwanych ropniami okołowierzchołkowymi.